inteligentne domy

Informacje

Dodany: 2018-08-19
Kategoria: automatyka

art

inteligentne domy

Dzięki nowej metody można automatycznie sterować roletami w wszystkim domu, bramą wjazdową czy także innymi urządzeniami podłączonymi do organizmu. Integracja z wideodomofonem – panel automatyki domowej full flat 4,3”, poprzez który obraca się całym domem, że istnieć razem panelem wewnętrznym wideodomofonu; Technologia LED naprawdę daleko dzieli się z dawnego oświetlenia żarowego na 230V, że zrobienie instalacji jak do tradycyjnego oświetlenia, a potem szukanie wyjść do zainstalowania tam oświetlenia LED jest niebezpiecznym błędem!

Jak ukazuje się, rozsądne, inteligentne oświetlenie jest zyskowne dla środowiska prostego nie wyłącznie ze względu na sprzyjanie energooszczędności, lecz zarówno ze względu na ochronę ciemnego nieba przed zbędnym zanieczyszczeniem światłem. Schodowe czujniki ruchu ALFA i DELTA idealnie współpracują ze sterownikami schodowymi wielopunktowego oświetlenia LED smartLEDs , a ponadto z wieloma różnymi urządzeniami sterowanymi poprzez uniwersalne wyjścia NPN typu OC (Open Collector), będąc przy tym zabranymi wad pozostałych, widocznych na targu czujników. Dzięki zdalnwej kontroli zezwalającej na monitorowanie urządzeń automatyki swej w Twoim domu można, za pomocą smartfonu, komputera, tabletu, wydawać pójścia na trasa, nawet jak jesteś poza domem.

Inteligentny dom

Dla użytkowników systemu alarmowego JABLOTRON rozwiązaniem jest zastosowanie możliwości tej automatyki przy użyciu odpowiednich modułów rozwiązań dla sterowania. W ostatni szkoła w dowolnej chwili można zobaczyć, czy okna dachowe, brama garażowa lub drzwi są zamknięte, upewnić się, że budynek jest bezpieczny. Przechodząc do dyspozycji tablet lub pilot możemy wydawać oświetleniem, roletami, ogrzewaniem oraz klimatyzacją, nagłośnieniem czy kinem domowym, sprawdzić co się dzieje na zewnątrz, jeśli planujemy kamery, otworzyć bramę niespodziewanym gościom.

„Inteligencja” polega przeważnie na tym, że pewne procesy mogą być bez ingerencji domowników, np. zamykanie rolet zmroku lub przy dużym wietrze, symulacja naszej obecności w domu podczas urlopu, wyłączenie ogrzewania, gdy temperatura za zewnątrz wzrośnie. W kolekcji sklepu znaleźć można jeszcze ograniczniki mocy także pozostałe narzędzia i dodatki techniczne, dzięki którym inteligentny dom z marzenia, stanie się rzeczywistością. Skoro nie jest nas w lokalu, możemy zdalnie włączyć światło, żeby przechodzący obok myśleli, że ktokolwiek jest w staniu.

I choć wielkość mieszkania, ani obecność ogródka nie ma prestiżu na to, jak szczęśliwy jest bliski pies (w obu faktach to spacery powinny zaspokajać jego potrzebę aktywności!), to warto mieć kilku rzeczach, które wykonają nasz nowy dom miejscem zdecydowanie bardziej dobrym dla psa. Stąd też o poświęcić swój wolny godzina na przemyślanie rozplanowanie wszystkich obiektów w dziale domu oraz popularne zdefiniowanie miejsc dla nich danych. Każda cwaniara co szuka nie wiadomo czego powinna się tak nadziać i zdobyć nauczkę Ciekawe tylko kto Was będzie potem chciał przeleciane przez kilkunastu kolesiNa pewno normalny koleś i otwarty nie weźmie sobie takiej wywłoki.

Zaawansowana technika sieciowa domu inteligentnego pozwala przystosowywać i podejmować system zgodnie ze Bogata zrobić swój idealny system, używając dowolnych kombinacji urządzeń pokazanych na diagramie, a Panasonic pracuje obecnie nad wieloma nowymi urządzeniami, jakie będzie mocna bezproblemowo dodać do budowy, gdy zostaną się dostępne.

Sterowanie oświetleniem

Logiki sterujące urządzeniami w zadanym czasie lub w sukcesu zewnętrznych bodźców” wykrytych przez detektory takich jak: wykrycie ruchu, osiągnięcie zadanej temperatury, poziomu jasności i.t.p. Dzięki temu potrafimy zaprogramować np. załączenie światła po wykryciu ruchu, załączenie oświetlenia w parku bądź rozwiązanie rolet zmierzchu i pokazanie rolet i wyłączenie oświetlenia świcie.

Cela obecna jest tyle ciekawa, że potrafi tworzyć niezależnie od tego albo jesteśmy w naszym domu wspomniany system SmartHome lub jeszcze nie. Rozwój technologiczny przyczynił się do powstawania takich sposobów inteligentnego domu, które dają szybki montaż, i przy tymże są niedrogą i łatwa metodą kontrolowania tego, co teraz dzieje się w lokalu. Dzięki temu dużo urządzeń jeszcze będzie potrafiło być utrzymywany zdalnie bądź prowadzony przez AI. Technologia smart home nie musi zmniejszać się a jedynie do sfery mieszkalnej – zdaniem Arie Barendetch z Wired Score, kolejną przestrzenią, w jakiej to rozwiązanie może kupić sporą popularność, jest powierzchnię biurowa.

Generalnie jednak, sądząc po rosnącej popularności „inteligentnych domów”, że w układu 10 lat staną się one standardem, na całej zasadzie jak np. garaże podziemne – kiedyś zarezerwowane dla mieszkań z górnej półki, dziś dostępne już nawet w segmencie popularnym mieszkań spełniających wymogi MDM. Digitalizacja takich pomocy to nie miecz obosieczny – ile możliwość sterowania wszystkim za pomocą tylko głosu, spięcie wielu urządzeń w ramach jednego ekosystemu to niewątpliwie kuszące perspektywy, należy rozliczać się z jednymi problemami, jakie mogą wystąpić „po drodze”. System odpowiedzialny za nie zbiera się z budowy czujników temperatury (które również sterują ogrzewaniem) i dymu także z sieci przeciwpożarowej – systemu zraszaczy.

Zdalne sterowanie oświetleniem

Co więcej wszystkie kamery zainstalowane w budynku mają szansę i podglądu online, dzięki czemu możemy sprawdzić, co dzieje się w własnym domu nawet w okresie naszej nieobecności. Ważnym zadaniem instalowanego systemu jest poprawa komfortu użytkowania, a ponadto zwiększenie funkcjonalności, podniesienie bezpieczeństwa, jak i obniżenie kosztów eksploatacji przez stosowanie ekologicznych rozwiązań. Otwarcie drzwi, zmrok, łącząca się burza lub gradobicie automatycznie uruchamiają opracowane przez Ciebie funkcjonalności takie jak: włączenie oświetlenia w pałacu oraz przed domem, zamknięcie okien dachowych, opuszczenie rolet itp.. Automatycznie uruchamiane sceny nie przeszkadzają w prowadzeniu ręcznym poprzez wyłączniki ścienne albo nawet zdalnym przez telefon czy smartfon.

Kwestią, która świadczy na zaleta takich rozwiązań, istnieje jednocześnie to, że systemy inteligentnych domów pozwalają na dokonanie dużych oszczędności na wydatkach ponoszonych na eksploatację budynku i wpisują się w wartości budownictwa ekologicznego. Pewno się wydawać, że wyposażenie zakładu w tak zaawansowaną technologię to zawiły temat, przecież to automatyka domowa tylko marzenie a wszystka dziedzinę może sterczeć się zautomatyzowana. Dzięki niemu umiesz zdalnie (za pośrednictwem Internetu albo telefonu) sterować urządzeniami automatyki domowej jak np. ogrzewaniem, klimatyzacją, podlewaniem trawnika, drzwiami garażowymi, bramą wjazdową itp.

Automatyka domowa

Dzięki ich rozwiązaniom znacznie niewielkim kosztem możemy napawać się komfortem który umożliwia nam system automatyki domowej „MiniDo”, a po przejściu go w tryb „D2000i” Stajemy się użytkownikami w cali funkcjonalnego inteligentnego domu. Obecnie możliwe jest ponad sterowanie za pomocą telefonu, komputera lub tabletu, ale musi to podłączenia dodatkowych elementów i co wewnątrz tym idzie koszt takiej instalacji rośnie. Średni okres zwrotu kosztów założenia instalacji inteligentnego domu ciężko w porządek ogólny oszacować gdyż chce od indywidualnie zastosowanych rozwiązań, tutaj stopnia rozbudowania automatyki domowej czy rodzaju stosowanego ogrzewania.

Niezależnie z tego, jaki styl rozwoju zdejmie w perspektywy technologia smart home, już teraz wynosi ona kuszącą ofertę dla kobiet planujących nie tylko poprawić swój komfort życia, ale te tak zabezpieczyć swój inteligentny dom Wrocław.

Również jak kilkanaście lat temuż sporo z nas dziwiło się, czy systemy solarne faktycznie są energooszczędne, tak teraz możemy pochylić się nad systemami inteligentnych domów. To przede wszystkim zarządzanie siecią teleinformatyczną, sterowanie oświetleniem (zarówno wewnętrznym, jak i zagranicznym), które działa na obecność lub lukę w miejscach oraz stopień natężenia naturalnego oświetlenia To zarówno sterowanie ogrzewaniem w każdym z pomieszczeń w prywatna, stosowanie systemu alarmowego i monitoringu, podnoszącego bezpieczeństwo, a jeszcze sterowanie wentylacją, filtracją i klimatyzacją, wraz z monitoringiem jakości powietrza, stopnia jego zanieczyszczenia i wilgotności. Gdy więc wcześniej zostało wspomniane, urządzenia trzymają się ze sobą drogą bezprzewodową, dlatego nie wymagają okablowania, i co za tym idzie, ich budowa nie jest uciążliwa dla klientów domu.

Centrala pogodowa

Dla wielu kobiet jedną spośród najważniejszych zalecie, które daje instalacja w pałacu tego sposobie sposobu będzie ostatnie, że przy użyciu jednego małego urządzenia np. telefonu czy tabletu z zainstalowaną odpowiednią aplikacją można sterować wszystkimi systemami zainstalowanymi w domu. Inteligentne być mogą się też najbardziej newralgiczne elementy, takie jak oświetlenie, alarm, ogrzewanie czy klimatyzacja, a dodatkowo inne, mniej znane elementy, leczące w dostosowaniu domu pod własne potrzeby. Ale ten jedyny czujnik (oraz po osiągnięciu odpowiednich ustawień), potrafi nie tylko włączyć światło, ale także uruchomić dźwięk syreny, zainicjować nagrywanie spotykającej się w otoczeniu wejścia celi i nadawać powiadomienie na smartfon właściciela domu całym zdarzeniu.

Zakładam, że czytałeś ważną grupę tego poradnika , dotyczącą mienia i okablowania inteligentnej instalacji elektrycznej podświetlenia LED schodów a że razem z reklamami tam zawartymi zgromadziłeś całe potrzebne elementy, zaplanowałeś, gdzie rozmieścisz elementy i przygotowałeś instalację kablową. Nie poddawajmy przesądom, że czym dokładnie i dłużej pokazują się lampy wokół swego domu, tym zatrzymuje się bardziej wytrwały na zlecenie złodziei, czy wandali. Niestety, informacja tym, że inteligentne oświetlenie może pełnić ekologii także poprzez minimalizowanie skutków zanieczyszczenia światłem, wciąż więcej nie przebiła się do całkowitej świadomości.

Instalacje elektryczne dla inteligentnych domów

O i przy wyborze technologii, zwrócić opinię na te, które użytkowane są przez duże firmy na rynku mieszkaniowym, co pozwoli na kompatybilną rozbudowę systemu oraz na podzielenie inwestycji na etapy. Zdaniem tym wyraża się takie zintegrowanie instalacji domowych, by ważna było zarządzać nimi z jednego tabletu, przycisku ściennego, zdalnie przez pilota czy i komputer. Można to powiedzieć, że automatyka domowa przechodzi ewolucję zbliżoną do tej, której zależał monitoring wizyjny: dzięki zastosowaniu skrętki sieciowej banalne stawało się otwieranie i zwiększanie systemu, natomiast więc spowodowało za sobą odpowiedniejszą obsługę różnych protokołów, urządzeń i programów.

Stąd również powinniśmy mądrze planować całe oświetlenie domu, jeżeli chcemy cieszyć się urokiem dostarczanym nam przez lampy. Ehh naiwniaczki, co wy myślicie, że klient, który chwali się samochodem, domem, kasą, jest przystojny, dobrze zrobiony, ma zdjęcia z różnych krajów jest problem ze znalezieniem dziewczyny? Zmusilam go internetowo do powiedzenia prawdy..prawda mnie zwalila z nog.banalna historia:kryzys w malzenstwie a we mnie sie pomiedzy zakochal.tylko jak kryzys sie skonczyl nie mal nawet przyzwoitosci zeby mi wszystkim powiedziec. Nawet jesli mu bylo przykro i cierpial prawo stanowi sama- zdradzil zone, ruch w bok i zrujnowal moje zycie.cierpienie istnieje nie do opisania.zwlaszcza jesli sie lubi i uklada zycie ze naszym domniemanym idealem.zycie daje kopa w tylek.ciezko uwierzyc ze mozna byc az tak pozbawionym moralnosci a nie walczyc malzenstwo.

Inteligentny dom w oparciu o dania polskiej spółki Ampio

Chciałbym zorganizować w nim dość # inteligentnydom Co prawo w grup jest on już wykończony, więc nie mam zdolności jakiejś sporej ingerencji w budowy, ale sądzę że co mało uda się wykonać bezprzewodowo. W rzeczywistości gruby , okropny typ..W dniu dzisiejszym zmienił datę urodzenia i zablokował mnie po tym jako odmówiłam mu porannej wizyty w moim domu.

System Tahoma zezwala na sterowanie ponad 100 innych artykułów w technologii io. Wydajemy polecenie wykonania jakiejś operacji, ale jednocześnie możemy stwierdzić, czy stało ono do tyłu wykonane Przykładowo brama od garażu nie jest zawarta, bo przy zamykaniu napotkała ścianę i więcej automatycznie się otworzyła. Jako najbardziej możliwa jest integracja oświetlenia rodu z nowymi instalacjami; w praktyce nazywa to, że np. uruchomienie danej sprawy może zobowiązywać się z automatycznym opuszczeniem rolet czy z obniżeniem/podniesieniem temperatury w salonie.

Coraz więcej osób określa się zainwestować w inteligentny dom, czyli de facto sieć czujników oraz elementów wykonawczych, które są ze sobą połączone i dają wygodne sterowanie poszczególnymi funkcjami budynku. Jak że, wystarczy trochę podszkolić się z nowoczesności i oddać swój wolny chwila, żeby móc temuż stworzyć taki inteligentny dom Co istotne, takim rozwiązaniu należy pomyśleć jeszcze przed budową domu, by dostosować do automatyki instalację elektryczną. Zmiana sposobu działania urządzeń sterujących budynkiem kończy się bezinwazyjnie, za pomocą programowania, które zależnie z wybranego rozwiązania może wykonać samodzielnie użytkownik lub instalator (także zdalnie).

Inteligentny dom Wrocław

ul. Sosnowa 63

55-040 Bielany Wrocławskie

tel. 721 494 678

Komentarze: 100


noavatar.png
Adela 2018-09-10

Zawsze powtarzam, że jeśli spożywamy posiłek składający się zarówno z węglowodanów i białek to wtedy zachowujemy kolejność jedzenia: najpierw węglowodany, a na końcu białka.

noavatar.png
Alek 2018-09-10

niestety nie… pytanie typu: czym zstąpić jajka w jajecznicy… lub czy zastąpić mąkę kokosową w cieście z kokosa…

noavatar.png
Fryderyk 2018-09-10

Mówi się, że 1 % sukcesu to dieta (w sensie zdrowe i racjonalne odżywianie) a 1 % ćwiczenia, więc szanse są – choć mniejsze co masz na myśli mówiąc, że skupiłaś się na brzuchu? setek brzuszków? będą marne. Jeśli masz nadmiar tkanki tłuszczowej i nie chcesz stosować się do zasad zdrowego odżywiKasia to postaw na trening głównie cardio. Natomiast jeśli jesteś szczupła i chcesz tylko ‚zrobić rzeźbę’ no to robienie brzuszków jest okej. Coś tam powinno być widać po jakimś czasie.

noavatar.png
Jarek 2018-09-11

Zrobiłam chlebek do pracy dla koleżanek z cukrem kokosowym genialny koleżanki proszą o powtórkę 😉

noavatar.png
Ludwina 2018-09-11

Ja też powiem, że pycha, bo próbowałam!

noavatar.png
Karol Boromeusz 2018-09-11

Nie rozumiem po co ludzie wstawiają takie komentarze. Po co wchodzi w takim razie na ten blog? jeść gluten to niech szuka przepisów na stronach „glutenowych”.

noavatar.png
Józef 2018-09-11

Jak przyzadzic wywar z siemia lnianego?

noavatar.png
Fabia 2018-09-11

A co myślisz o dobrze zbilansowanej i bogatej w wartości odżywcze diecie wegańskiej?

noavatar.png
Filip 2018-09-11

Kasiu w przepisie na daktylowiec ike ciasteczek owsianych należy dodać?Pozdrawiam i dziękuję za kokejne świetne przepisy 😊

noavatar.png
Aurelian 2018-09-11

Witamy wśród internetowych zdrowych ludków! się , że będziemy mogli korzystać z wskazówek i razem cieszyć się zdrowym stylem życia.Założenie bloga to strzał w 1 !:)Cudnej jesieni i dla i):):)Pozdrawiam serdecznie

noavatar.png
Oriana 2018-09-11

Witaj czy wiesz cos wiecej na temat kinazy kteatynowej – ? moze podwyzszac sie ona przez sam stres?Bardzo interesuje mnie ten temat, poniewaz moje wyniki morfologii wykazuja wysoka kinaze, wyniki z maja tego roku to 1 , a lekarze po badKasiach nie moga znalezc przyczyny ( wykonana biopsja miesnia, elektroliografia, serca ) obecnie czekam na wyniki.Bardzo zainteresowala mnie musze koniecznie ja wyprobowac.Pozdrawiam serdecznie

noavatar.png
Izyda 2018-09-11

Super wyprobuje😊

noavatar.png
Lena 2018-09-11

Dzien dobry!Czy moglaby by mi polecic jakas diete czy cwiczenia szczegolnie na stracenie opony brzusznej? sporoa nadwage,walcze z nia od niedawna, ale najwiecej problemow mam z brzuchem. Chyba mam tzw otylosc brzuszna zle sie z tym czuje. Bardzo prosze o rade.Z gory dziekuje!Magdalena

noavatar.png
Damazy 2018-09-11

Dodany z jogurtem ryżowym

noavatar.png
teodoryk 2018-09-11

Pani robiłam żurek rok temu. W tym roku też będę go robić, ale bez soku z ogórków, bo moim zdaniem psuje smak, a tak jak rok temu – ze świeżym tartym chrzanem. Rok temu podczas robienia tego żurku, czegoś ciągle mi brakowało, a wszystko tak jak w przepisie i dopiero niezawodna mama – a dałaś tu chrzan? jest moim zdaniem kluczowy składnik, którego niestety brakuje w przepisie, żeby zupę można było nazwać żurkiem.

noavatar.png
Angela 2018-09-11

Czy mogłabym prosić o odpowiedź na pytanie- czym uwarunkowana jest eliminacja strączkowych?

noavatar.png
Honoriusz 2018-09-11

Innymi grzybami

noavatar.png
Czesio 2018-09-11

Muszę pochwalić ciasto!!! można faktycznie mieszać według własnych upodobań. Cukru można dać mniej, ale to wszystko zależy jak gorzką czekKasiudę użyjemy. Jeśli zastosujemy jak wskazano w przepisie 1 % myślę, że 1 -1 cukru kokosowego będzie optymalne. Bardzo duży plus za truskawki, stanowią one kropkę nad i w przepisie. Bardzo udany wypiek.

noavatar.png
Balbin 2018-09-11

Cudowna sportowa aplikacja, dieta, w sumie , raczej program zywieniowy, o przepisach czy to w ksiazkach czy n’a blogu nie wspomne. Polecam wszystkim niedowiarkom, bo tez kiedys nim bylam. I lapy w gore, ze sie nie myle. 🤸‍♀️😘🙋‍♀️🥇🏋️‍♀️

noavatar.png
Bohusz 2018-09-11

Dla mnie najlepsze ! :))Box zamówiony wiec czekam czekam :))Pozdrawiam !

noavatar.png
Domasław 2018-09-11

Hej, jak to jest: mówiłaś i pisałaś ze nie robisz łączenia w posiłkach węgli i białek bo zaburza to trawienie itd a tutaj wszystkie propozycje białkowo-węglowodanowe ….. to jak to jest w końcu ?P.s. Ale artykuł bardzo dobry, dzięki ze mogę poszerzać swoją wiedzę dzięki ☺️Pozdrawiam.

noavatar.png
Krzesława 2018-09-11

Dlaczego woda z ocet jabłkowy?

noavatar.png
Gromisław 2018-09-11

już wszystko działaPozdrawiam

noavatar.png
Maks 2018-09-11

A gdzie mozna kupic taki sweter?

noavatar.png
Iwona 2018-09-11

Mam takie pytanie trochę z innej beczki, a mianowicie czym można zastąpić słodycze? mi na czymś zdrowym i o jak najmniejszym indeksie glikemicznym, z powodu tego, iż jestem cukrzykiem. Liczę na jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam

noavatar.png
Hodysław 2018-09-11

Ale pyszności! nie jest takie trudne jak się wydaje 😉

noavatar.png
Faust 2018-09-11

Pamiętam, że kiedyś można było spróbować dań z przepisów w. Czy dalej jest taka możliwość?

noavatar.png
Lena 2018-09-11

Hej, jak to jest: mówiłaś i pisałaś ze nie robisz łączenia w posiłkach węgli i białek bo zaburza to trawienie itd a tutaj wszystkie propozycje białkowo-węglowodanowe ….. to jak to jest w końcu ?P.s. Ale artykuł bardzo dobry, dzięki ze mogę poszerzać swoją wiedzę dzięki ☺️Pozdrawiam.

noavatar.png
Bożeciech 2018-09-11

Aurelia, parmezan to też nabiał. Ale z całą resztą się zgadzam, szczególnie do sezamu, warto kupić sobie pastę sezamową tahini, smakuje wybornie Olu nie martw się, ja od 2 lat nie jem nabiału i mam wapń w normie.

noavatar.png
Niestoj 2018-09-11

a to w i bywają produkty

noavatar.png
Kalinka 2018-09-11

Myślę, że motywujące jest również używanie języka polskiego bez błędów: dopełniacz (kogo? czego?) słowa „wiórki” to „wiórków”, nie „wiórek”.Chyba, że chodzi o wiewiórki – wtedy nie ma (kogo czego) wieWIÓREK.

noavatar.png
Maura 2018-09-16

czesc. nie obchodzi mnie to wszystko – dieta sport… ogladam tylko zdjecia, bo jestes piekna kobieta. pozdrawiam

noavatar.png
Gardomir 2018-09-16

ciężko, ale myślę że z każdym treningiem będzie coraz łatwiej;)

noavatar.png
Fryderyka 2018-09-16

Kasia! dzisiaj trzyma mnie pozytywna energia z tego eventu i jeszcze pewnie potrzyma przez kilka dni 😍 niesamowicie chociaż do wtorku chodziłam na drewnianych nogach i cała obKasiuła, taka była moc 💪🏻🤸‍♀️ nadzieje, ze zawitasz jeszcze do wczoraj cisnę z aplikacją, żeby utrzymać to nastawienie fighterki jak najdłużej. Kolejny cel -> by edycja letnia 😍

noavatar.png
Olimpia 2018-09-16

ja? to zależy , 3-4 razy w tygodniu

noavatar.png
tobiasz 2018-09-16

No tak, ale dzien to chyba troche krotko… :). To moze starczy osobie, ktora produkty zakwaszajace je od czasu do czasu, ale przeciez takich jest malo!

noavatar.png
Paloma 2018-09-16

Z całym szacunkiem tekst o niczym.Skoro jest tytuł „Nawyki” to wypadałoby napisać jak je np. wyrobić

noavatar.png
Kamila 2018-09-16

Pani robiłam żurek rok temu. W tym roku też będę go robić, ale bez soku z ogórków, bo moim zdaniem psuje smak, a tak jak rok temu – ze świeżym tartym chrzanem. Rok temu podczas robienia tego żurku, czegoś ciągle mi brakowało, a wszystko tak jak w przepisie i dopiero niezawodna mama – a dałaś tu chrzan? jest moim zdaniem kluczowy składnik, którego niestety brakuje w przepisie, żeby zupę można było nazwać żurkiem.

noavatar.png
Mirek 2018-09-17

Kasiu, możesz mi polecić stewie konkretnej firmy? producentów oszukuje i często na opakowKasiu z dużym napisem „STEWIA” stewii jest 2,2%. Z góry dziękuję za odpowiedź

noavatar.png
Lilla 2018-09-17

A jakie dawki magnezu i witamin b kompleks polecasz ? za odpowiedź

noavatar.png
Nikifor 2018-09-17

Jak najbardziej.Pozdrawiam

noavatar.png
Jędrzej 2018-09-17

Świetny post ?Kasiu ćwiczę z ju, 1,5 roku schudłam 1 kg ale teraz, tak jak piszesz z tym stresem, mam dysfunkcje stawu skroniowo-zuchwowwgo i to właśnie od niego także tylko ?ostatnio robiąc przysiad bardzo zabKasiul mnie ledzwiowy kręgosłup myślisz że zła technika? nie mogę siedzieć nie mówiąc o schylKasiu ??nie wiem czy je robić gdy ból ustąpi, co myślisz? pozdrawiam i liczę kiedyś na trening z na obóz jeszcze za młoda ?

noavatar.png
Kasia 2018-09-17

Mówi się, że 1 % sukcesu to dieta (w sensie zdrowe i racjonalne odżywianie) a 1 % ćwiczenia, więc szanse są – choć mniejsze co masz na myśli mówiąc, że skupiłaś się na brzuchu? setek brzuszków? będą marne. Jeśli masz nadmiar tkanki tłuszczowej i nie chcesz stosować się do zasad zdrowego odżywiKasia to postaw na trening głównie cardio. Natomiast jeśli jesteś szczupła i chcesz tylko ‚zrobić rzeźbę’ no to robienie brzuszków jest okej. Coś tam powinno być widać po jakimś czasie.

noavatar.png
Stella 2018-09-17

Świetnie!:)Gratuluję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:))))))))))))))))))))))))))))))Serdeczności:)

noavatar.png
Bożysław 2018-09-17

Ani bardzo super przepis.Pozdrawiam całym sercem

noavatar.png
Henia 2018-09-17

Mniam… maliny i arbuz ulubione pKasiuczenie

noavatar.png
Sebastian 2018-09-17

nie umiem sie odnalezc na tej nowej str

noavatar.png
Przemek 2018-09-17

Dzień dobry w końcu kupiłam złote siemię lniane-te najzdrowsze;) mam młynek w domu … czy lepiej jeśli zmiele je i potem zaprze gorącą wodą czy lepiej całe ziarna zalać woda i nie mielić-która opcja jest lepsza ku zatrzymKasiu więcej dobrych właściwości?

noavatar.png
Łucja 2018-09-17

Super, pyszota!

noavatar.png
Ewelinka 2018-09-17

Gzie można zamówić

noavatar.png
wladek 2018-09-17

Super wyprobuje😊

noavatar.png
Marika 2018-09-18

dziękuję to miłe

noavatar.png
Onufry 2018-09-18

Niestety potwierdzam 😞 ja rowniez spotykam sie z podobnymi komentaarzami. Inni tez mowili mi ,, bez przesady z tym zdrowym jedzeniem, a ja sie im jeszcze tlumaczylam wiecie co drogie nie ma sie co tlumaczyc ze zdrowego odzywiKasia tylko robic swoje a jak komus cos nie pasuje to jego problem 😉 dla wszystkich moc bedzie z 👍

noavatar.png
Emanuela 2018-09-18

Pani co sądzi o pestkach moreli?

noavatar.png
Humbelina 2018-09-18

Witam słyszała o ashwagandhzie,to podobno bardzo zdrowe zioło,a wiem że poleca używanie w kuchni takich produktów.Chętnie bym się czegoś o nim dowiedziała.Pozdrawiam.

noavatar.png
Bogudar 2018-09-18

Robiłam i polecam przepyszne danie:)

noavatar.png
Gośka 2018-09-18

Tak, ja też na to zwróciłam uwagę. Ale blog jest prześwietny!

noavatar.png
Honoryna 2018-09-18

Czy można zamienić białko ryżowe na białko konopne? ( jest różnica w smaku?)

noavatar.png
Budzisław 2018-09-18

Kasiu,a co sadzisz o zastapieniu bananow platanami?

noavatar.png
teodozjusz 2018-09-18

Ja myślę, że raczej nie ma co przekonywać co do zasadności spożywKasia jaj. Ale jak są jacyś nie przekonani. To mimo wszystko trzeba to robić. Pozdrowienia.

noavatar.png
Mironiega 2018-09-18

Póki co nie planuję.Pozdrawiam

noavatar.png
Rajmunda 2018-09-18

Jaka mąka najlepiej się sprawdzi zamiast mąki kokosowej?

noavatar.png
Grześ 2018-09-18

Aneczko przecudne zdjecie👍😉.Jestem pod mega ogromnym wrażeniem .Jestes boginia pieknosci.Pozdrawiam całą i życzę bardzo pozytywnego weekendu.🧡💜💙💗💚

noavatar.png
Rodomil 2018-09-18

Kawa kuloodporna jest znakomita na bardzo wczesne treningi biegowe i co ważne nie ma rewolucji „żołądkowych”?POLECAM

noavatar.png
Seweryna 2018-09-19

MY !!!!!! tu wszyscy

noavatar.png
Drogomir 2018-09-19

Kasiu , trening na posladki z najnowszej plyty to moj ulubiony. Jak mam czas to dodaje jeszcze ten na ramiona , no i oczywiscie stretching i jest super. Dziekuje :). Wiecej takich treningow po 1 min! serdecznie.

noavatar.png
Krystyn 2018-09-19

To tak odnośnie podpunktu 1 – ograniczanie stresogennych czynników, np stresu podczas stKasia w kolejce czy korku 😉

noavatar.png
Helena 2018-09-19

Tez czekam kiedy rzucisz haslo:Zapisy na oboz start!Wierze,ze tym razem mi sie uda dostac albo inaczej ,wyslac na czas maila;-))

noavatar.png
wlodek 2018-09-19

Kasiu, widząc te emocje na zdjęciach musiało być niesamowicie !Planujesz może jakiś trening w lub okolicach ?Bardzo chciałabym przeżyć to co się dzieję na twoich treningach będąc na nich , a nie tylko na ekranie telewizora.Mam jeszcze jedno pytanie. Czy mogę sama ćwiczyć w domu w wieku 1 lat ? z wf-u twierdzi, że nie powinnam, ponieważ mogę te ćwiczenia źle wykonywać. Bardzo lubię ćwiczyć , dobrze się po nich czuję. Z góry dziękuje za odpowiedź

noavatar.png
Lesław 2018-09-19

Kasiu czy bedzie ta plyta dostepna w formie elektronicznej ( plik), nie mieszkam w a chyba nie wysyla do.

noavatar.png
Borys 2018-09-20

Kasiu, czy będzie obuz letni by

noavatar.png
Nastazja 2018-09-20

Dieta na 1 wyklucza pszenicę i mleko krowie. Na 2 wyeliminowany jest gluten i nabiał krowi. Natomiast na 3 dodatkowo pozbawiona jest laktozy

noavatar.png
Minigniew 2018-09-20

Pani a czym zastąpić mleko kokosowe? kokosa mogę jeść wszystko ale z nieznanych przyczyn po mleku kokosowym dostaję skrętu żołądka.Pozdrawiam cieplutko!

noavatar.png
Gorazd 2018-09-20

Kasiu a czy osoby ktore nie uprawiaja wog ole sportu moga pic taki napoj czy raczej tylko dla sportowcow ?

noavatar.png
Gustaw 2018-09-20

a analiza pierwiatkowa włosa?

noavatar.png
Karol 2018-09-20

Uwielbiam wpisy ma bloga 😘 merytoryczne i cenne źródło wiedzy!

noavatar.png
Slawoslaw 2018-09-20

Jesteście świetnym zespołem i to widać, to nie był event

noavatar.png
tezeusz 2018-09-21

Moim zdaniem raczej w kobiecie liczą się inne atuty… przecież są zawody. Być może ten element dla niektórych jest bardzo istotny. Ale ćwiczyć ten element zawsze trzeba. Pozdrowienia.

noavatar.png
Hodysław 2018-09-21

Ja osobiście polecam nasiona chia.Nie mają smaku, więc nie będą ingerować w smak, a poza tym są bardzo zdrowe.Jakby była zainteresowana to te nasiona są u w sklepie (w dobrej cenie), ponieważ ja widziałam je tylko w tesco i lidlu.pozdrawiam.

noavatar.png
Benedykt 2018-09-21

CZY />można pić go zamiast kawy? słyszałam że dodaje energi?!

noavatar.png
Greta 2018-09-21

Super..PYCHA!!

noavatar.png
Miłowit 2018-09-21

Na pewno spróbuję

noavatar.png
Sylwiusz 2018-09-21

Kasiu mam insulinoopornosc (współczynnik 2,1 ) czy ta dolegliwość nie jest przeciwwskazaniem do diety?

noavatar.png
Samuela 2018-09-21

A jaką wodę polecasz pić najbardziej?

noavatar.png
wojtek 2018-09-21

Dziękuję za miłe słowa!

noavatar.png
Maciek 2018-09-21

zależy, w którym miesiącu jesteś?

noavatar.png
Hanna 2018-09-21

Jeeee pochwalę się! pierwszy raz ćwiczyłyśmy razem! prawda wirtualnie ale było bardzo fajnie! niosły mnie, że hej…

noavatar.png
Józef 2018-09-21

Wszystkiego co najlepsze. Rób swoje bo robisz to świetnie i jesteś po prostu dobrym człowiekiem 😘 niech ludzka zawiść nigdy nie wytrąci z równowagi, a zdrowie niech ci sprzyja.

noavatar.png
Grzymisława 2018-09-21

Dokladnie;)

noavatar.png
Ernesta 2018-09-22

Witaj zbliża mi się matura i chciałabym na tych egzaminach być trochę wyluzowana co polecasz na siłę na relax i do zjedzenia na śniadanie przed egzaminem. Co zrobić z sobą dzień wcześniej.

noavatar.png
Barnim 2018-09-22

Ja do odkwaszKasia przywiozłam pierwsze zbiory sałaty mojej babci. To dowód na to, że nowalijki niekoniecznie muszą być „pędzone”, można zbierać pierwszą sałatę, rzodkiewkę, szczypior i szczaw bez wspomagaczy!

noavatar.png
zofia 2018-09-22

Cwiczenia na pilce sa swietne dla osob, ktore nie moga obciazac kregoslupa oraz w kazdym etapie ciazy:) pilka jest ze mna w pracy:)]

noavatar.png
Czesław 2018-09-22

Pani ! namówić mamę na przygotowanie tych pyszności ! do pani pytanie : jako 1 latka również mogę przejść na dietę ?

noavatar.png
Alfons 2018-09-22

przyda sie poswiateczne-bezmiesny detoks…blog z inspiracjami modowymi, gotowymi zestawami(ostatnio hippie, boho) i poradami dietetyczno-kosmetycznymi i przepisami:

noavatar.png
Marika 2018-09-22

Kasiu czy wysiłek intensywny taki jak na twoich płytach jest odpowiedni dla nastKasiutek? mama mówi że nie wolno mi ćwiczyć po to strasznie obciąża organizm.Ja kocham sport i mnie to przeraża że po treningu jest wysoki kortyzol i w ogóle. To zdrowy ten sport czy nie?

noavatar.png
Dobiesława 2018-09-22

Witaj! mam problem z objadaniem sie, np. jem ryż z pomidorami, niby mało kaloryczne i zdrowe, ryż daje uczucie sytosci wieksze od ziemniaków, jakies 3-4 godziny, jem podwójna porcje, ja objadam sie zdrowym jedzeniem, hehe,co rozpycha żoładek i powoduje ze trening nie daje rezultatów (trenuje co drugi dzien na siłowni wszystkie grupy miesniowe, nie rozbijam treningu na poszczególne partie ciała jak inni) i co drugi dzien szybki chód 5-6 km) nie daje rezultatów, zauważyłem ze najważniejsze jest jesc małe porcje, ale to strzasznie trudne gdy nam smakuje, np. orzechy ceshaw i migdaly, cieżko mi sie pochamowac, obżarstwo to mój problem oraz objadanie sie przed snem.Pozdrawiam i czekam na porade

noavatar.png
Odyseusz 2018-09-22

Kulki wyszły okej. Wszystko się kleiło i ten smak pycha!!!? alarm daktyle skladniki miałam super jakości. Polecam

noavatar.png
Grześ 2018-09-22

dlaczego mi to ciasto wyszło suche i rozwarstwione jak kruszonka do posypanie? nie jest za mało płynnych rzeczy w tym przepisie? proszę uprzejmie o odpowiedz

noavatar.png
Demetria 2018-09-22

kwestia gustu nie uważam żebym potrzebowała Pozdrawiam

noavatar.png
Fawila 2018-09-23

Będzie, będzie… już wkrótce