3 zasady ubioru, o których powinien wiedzieć każdy mężczyzna

stylowy mężczyzna zasady

Ubiór ma duży wpływ na pierwsze wrażenie podczas poznawania nowych ludzi, spotkań towarzyskich czy rozmowy o pracę. W końcu powiedzenie ,,ubiór to Twoja wizytówka’’ nie wzięło się znikąd. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy wybrać trzy (naszym zdaniem) najważniejsze zasady, o których powinien pamiętać każdy mężczyzna. Oto one.

Zasada 1. Noś tylko ubrania, które uważasz za wygodne

Nikt nie wygląda dobrze jeśli widać po nim, że jego ubranie jest niewygodne. Dlaczego? Ponieważ ludzie chodzą inaczej w niewygodnych ubraniach. Kiedy nosisz niewygodne ubranie, ciągle je poprawiasz i dopasowujesz. Chodzisz wtedy dziwnie i śmiesznie aby zrekompensować sobie jak bardzo jest to niewygodne. Co najważniejsze, kiedy nosisz niewygodne ubrania ciągle myślisz o tym, kiedy wrócisz do domu, zdejmiesz niewygodne ubranie i założysz coś innego. Tego rodzaju rozproszenie uwagi sprawi, że każda praca lub wydarzenie towarzyskie będzie nieprzyjemne i zwiększy prawdopodobieństwo, że będziesz chciał się z niego szybko wymigać. Zrób sobie przysługę i noś tylko takie ubrania, które są na tyle wygodne, że zapomnisz, że je nosisz.

Zasada 2. Noś ubrania, które pasują do sylwetki

Ze wszystkich grzechów stylu, ten jest prawdopodobnie najgorszy. Nie ma znaczenia jak śliczna jest koszula, jaki ma wspaniały kolor lub jak modna i markowa jest. Jeśli nie pasuje do Twojej sylwetki, nie będzie dobrze wyglądać. Koniec kropka. Jak możesz sprawdzić, czy coś pasuje lub nie? Zazwyczaj, aby mieć pewność, że coś pasuje kupujesz najmniejszy rozmiar, jaki możesz dopasować do swojego ciała, ale który nadal pozwala na pełny zakres ruchu. W przypadku spodni powinieneś kupić najmniejszy rozmiar, który nadal pozwala Ci przysiadać, schylać się i wygodnie siedzieć. W przypadku koszul i płaszczy należy kupić najmniejszy rozmiar, który nadal pozwala na podniesienie ramion, zaciśnięcie dłoni przed i za plecami, a poza tym zapewnia pełną elastyczność. Ubrania, które pasują, zwykle nie są zbyt szerokie w ramionach i talii.

Zasada 3. Wybierz odpowiednie buty

Jedyną rzeczą, która najszybciej może zniszczyć Twój wizerunek są buty. Jeśli ktoś ma na sobie trzyczęściowy garnitur i zabłocone trampki, będzie źle wyglądał. Na szczęście działa to również w odwrotnym przypadku. Eleganckie buty są w stanie diametralnie zmienić Twój wygląd na plus. Wykorzystaj tę zasadę na swoją korzyść i wybierz dobre buty. Nie mam na myśli wybierania drogich butów — łatwo jest znaleźć eleganckie buty w niskich cenach, jeśli wiesz, gdzie szukać. Mam tutaj na myśli chociażby sklep Modini.pl z elegancką odzieżą i obuwiem męskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *