Chirurgiczne powiększanie ust – jak przygotować się do zabiegu?

powiększanie ust

Zabieg chirurgiczny jest jedną z metod powiększania ust. Może być wykonany z różnych przyczyn – braku jędrności ust, asymetrii czy nawet opadających kącików. Dzięki niemu, twarz zyskuje na wyrazistości oraz wygląda młodziej. Jest to zabieg inwazyjny, jednak blizna, jaką pozostawia, jest dyskretna i praktycznie niewidoczna, a jej lokalizacja zależy od techniki operacyjnego powiększania ust. Dowiedz się, jak wygląda taki zabieg oraz jak należy się do niego przygotować.

 • Na czym polega chirurgiczne powiększanie ust?
 • Jak się przygotować do powiększania ust?

Na czym polega chirurgiczne powiększanie ust?

Chirurgiczne powiększanie ust to zabieg, który polega na poszerzeniu części skórnej wargi. Procedura przyczynia się także do jednoczasowej redukcji zmarszczek pionowych wokół ust. Dzięki temu, że linia szwów przebiega na granicy czerwieni wargowej, blizna jest niemal niewidoczna oraz bardzo łatwa do zakrycia makijażem. Metodą chirurgiczną możemy powiększyć zarówno jedną, jak i dwie wargi. Chirurgiczne powiększanie ust (np. w Klinice Miracki Warszawa) powoduje trwałą korekcję kształtu bądź rozmiaru ust. Wskazania do powiększania ust metodą chirurgiczną to nie tylko zbyt małe usta, ale także m.in.:

 • asymetryczne usta,
 • usta o niewyraźnym konturze,
 • opadające kąciki warg.

Jeśli chodzi o cenę chirurgicznej metody powiększania ust, wynosi ona około 3000-10000 złotych. Wszystko tak naprawdę zależy od konkretnej kliniki, przebiegu zabiegu oraz efektów, jakie chce uzyskać pacjent. Zabieg trwa około 60-120 minut. Wykonywany jest zarówno u kobiet, jak i mężczyzn w znieczuleniu ogólnym, dzięki czemu zabiegowi nie towarzyszy ból ani dyskomfort. Wybierając odpowiednią klinikę oraz stosując się do wszelkich zaleceń możemy być pewni, że zabieg zostanie przeprowadzony w odpowiedni i przede wszystkim bezpieczny sposób.

Jak się przygotować do powiększania ust?

Przygotowanie do powiększania ust jest niezwykle ważne. Pacjent powinien przede wszystkim wykonać badania, a dokładniej:

 • morfologia i OB,
 • grupa krwi,
 • EKG z opisem,
 • anty – HBS, HIV, HCV,
 • poziom mocznika i kreatyniny w celu oceny funkcji nerek,
 • poziom elektrolitów (sodu i potasu),
 • poziom glukozy krwi,
 • parametry oceniające krzepliwość krwi: APTT i INR (ma to kluczowe znaczenie przy każdym zabiegu, który ma związek z przerwaniem ciągłości tkanek).

Ponadto pacjent na około 4 tygodnie przed trwałym powiększaniem ust powinien zrezygnować z palenia tytoniu, a na 2 tygodnie przed zabiegiem – odstawić leki, które mogą zaburzać krzepliwość krwi. Do tych leków zalicza się również popularne leki przeciwbólowe, tj. polopiryna. W dniu zabiegu należy zrezygnować z nakładania makijażu. Bezpośrednio po chirurgicznym powiększeniu ust, może pojawić się obrzęk, który powinien ustąpić w ciągu maksymalnie kilku tygodni. Pacjent może praktycznie od razu wrócić do codziennych obowiązków w tym również pracy, powinien jednak zachować ostrożność. Należy zrezygnować z opalania się, a także korzystania z solarium. Ponadto pacjent powinien uważać na nadmierną mimikę, powinien pić przez słomkę oraz zrezygnować z palenia papierosów na jakiś czas. Efekty chirurgicznego powiększania ust są naprawdę satysfakcjonujące, o czym przekonała się już niejedna osoba. Jeśli Ty również jesteś zainteresowany/a chirurgicznym powiększaniem ust, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa, poznaj szczegóły dotyczące zabiegu oraz umów się na konsultację wstępną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *