Co warto wiedzieć o pozycjonowaniu w Google?

seowww-min

Pozycjonowanie strony ma na celu przyciągnięcie większej ilości użytkowników do naszej witryny poprzez osiągnięcie wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Mówiąc o pozycjonowaniu strony zwykle myślimy o wyszukiwarce Google, ponieważ jest ona najpopularniejszą wyszukiwarką praktycznie w każdym kraju.

Co jest ważne jeśli chodzi o pozycjonowanie w Google?

Skuteczne SEO to zbiór różnych strategii, które mają za zadanie doprowadzić naszą stronę na szczyt wyników wyszukiwania. Jeśli marzymy o wysokiej pozycji w Google musimy w pierwszej kolejności zadbać o:

– Świeże treści. Google lubi witryny, które są regularnie aktualizowane. Dlatego dobrym pomysłem jest dodanie bloga do statycznej strony firmowej. Blog daje możliwość regularnego dodawania treści, co informuje Google, że są one aktualne.

– Prawdziwa wartość. Prawdziwa wartość oznacza, że ​​Twoja witryna rozwiązuje problemy i odpowiada na pytania użytkowników. Ludzie trafiają na Twoją stronę w poszukiwaniu informacji. Warto wiec zadbać o to, aby treści były wyczerpujące i miały wysoką jakość.

– Dobre wrażenia użytkownika. Twoja witryna powinna być przyjemna i łatwa w użyciu. Projekt strony powinien być atrakcyjny wizualnie i posiadać przejrzysty układ, który wyraźnie informuje odwiedzających, jak znaleźć informacje, których szukają. Strona powinna być również dostosowana do wszystkich urządzeń, z których korzystają użytkownicy.

– Wysokiej jakości linki zwrotne. Linki zwrotne prowadzące na stronę powinny pochodzić z witryn autorytetów w Twojej niszy lub być związane z Twoim tematem. Jakość tych linków jest zdecydowanie ważniejsza niż ich liczba.

Czy warto pozycjonować stronę internetową na własną rękę?

Wielu właścicieli stron i sklepów online zastanawia się nad tym, czy warto spróbować samodzielnego pozycjonowania w celu zaoszczędzenia pieniędzy. Niestety bez odpowiedniej wiedzy możemy bardziej zaszkodzić naszej stronie niż jej pomóc. Warto zatem skontaktować się ze specjalistami, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w branży. Wybór agencji SEO, takiej jak funkymedia będzie bardzo rozsądnym krokiem w kierunku zwiększenia widoczności naszej witryny w wyszukiwarce Google.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *