Co zrobić z nadmiarem wolnego czasu? Oto kilka ciekawych porad.

Czas wolny to czas, który możemy poświęcić swojej osobie i zadbać o potrzeby nie tylko ciała, ale i ducha. Ważne jest miejsce, w którym wypoczywamy. Aby naładować swoje akumulatory na resztę dnia, tygodnia, miesiąca, czy nawet roku, należy zadbać o odpowiednie otoczenie naszej chwili wolnego.

W zależności od długości wypoczynku zmieniać można jego umiejscowienie. I tak krótką chwilę wolnego w ciągu dnia spędzajmy w ulubionym fotelu, na najwygodniejszej dla nas kanapie i w pokoju swego mieszkania, który najbardziej nam odpowiada, pozwoli to na komfort psychiczny i wewnętrzne wyciszenie.

Zadbajmy też o nasze potrzeby ciała – kawa, herbata, ulubiony smakołyk, i ducha – książka, film. W przypadku dłuższego wolnego pomyśleć można o wyrwaniu się z czterech ścian domu i krótszym bądź dłuższym wypadzie poza obszar naszego zamieszkania. Pomocną w relaksie może być coraz częściej doceniana aktywność fizyczna, jazda na rowerze, rolkach, a także biegi lub nordic walking paradoksalnie pozwolą nam, poprzez zmęczenie, odpocząć i oderwać się od codziennej, szarej często rzeczywistości. Długie wakacje mogą być połączeniem wszystkich dotąd wymienionych sposobów relaksu, cóż może być bowiem bardziej odprężającego niż wylegiwanie się do południa na plaży z ulubioną książką w jednej i napojem w drugiej ręce, a po południu zwiedzanie na rowerze pobliskich miejscowości.

Najważniejszym jest, by czas wolny był taki, jakim sobie sami wymarzymy, wszak komfort psychiczny jest podstawą udanego wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *