Co zrobić z nadmiarem wolnego czasu? Oto kilka ciekawych porad.

Czas wolny to czas, który możemy poświęcić swojej osobie i zadbać o potrzeby nie tylko ciała, ale i ducha. Ważne jest miejsce, w którym wypoczywamy. Aby naładować swoje akumulatory na resztę dnia, tygodnia, miesiąca, czy nawet roku, należy zadbać o odpowiednie otoczenie naszej chwili wolnego.

W zależności od długości wypoczynku zmieniać można jego umiejscowienie. I tak krótką chwilę wolnego w ciągu dnia spędzajmy w ulubionym fotelu, na najwygodniejszej dla nas kanapie i w pokoju swego mieszkania, który najbardziej nam odpowiada, pozwoli to na komfort psychiczny i wewnętrzne wyciszenie.

Zadbajmy też o nasze potrzeby ciała – kawa, herbata, ulubiony smakołyk, i ducha – książka, film. W przypadku dłuższego wolnego pomyśleć można o wyrwaniu się z czterech ścian domu i krótszym bądź dłuższym wypadzie poza obszar naszego zamieszkania. Pomocną w relaksie może być coraz częściej doceniana aktywność fizyczna, jazda na rowerze, rolkach, a także biegi lub nordic walking paradoksalnie pozwolą nam, poprzez zmęczenie, odpocząć i oderwać się od codziennej, szarej często rzeczywistości. Długie wakacje mogą być połączeniem wszystkich dotąd wymienionych sposobów relaksu, cóż może być bowiem bardziej odprężającego niż wylegiwanie się do południa na plaży z ulubioną książką w jednej i napojem w drugiej ręce, a po południu zwiedzanie na rowerze pobliskich miejscowości.

Najważniejszym jest, by czas wolny był taki, jakim sobie sami wymarzymy, wszak komfort psychiczny jest podstawą udanego wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *