Domy prefabrykowane z korzyścią dla środowiska

dom z prefabrykatow betonowych

Domy prefabrykowane są dobrze wyposażone w systemy wytrzymałościowe i izolacyjne. Biorąc pod uwagę każdą sytuację, zostały one zaaranżowane tak, aby były na najwyższym poziomie trwałości. Dlatego są to domy odporne na klęski żywiołowe, takie jak trzęsienia ziemi. Pomimo ogromnej trwałości, domy prefabrykowane dzięki zastosowaniu odpowiednich elementów, takich jak płyty strop są znacznie lżejsze w porównaniu do budynków żelbetowych.

Czy domy prefabrykowane są lepsze dla środowiska?

Domy prefabrykowane cieszyły się złą reputacją w poprzednim stuleciu, ale nadszedł czas aby ponownie rozważyć domy prefabrykowane znane obecnie jako domy modułowe. Budynki te obecnie często prezentują najnowocześniejszą zieloną architekturę i technologie, takie jak zerowa emisja CO2, panele słoneczne, systemy odprowadzania wody deszczowej i materiały pochodzące z recyklingu.

Jedną z najważniejszych zalet domów modułowych jest gospodarowanie odpadami. Ponieważ domy modułowe są produkowane w fabrykach zgodnie z dokładnymi specyfikacjami, nie ma potrzeby stosowania nadwyżek materiału, co skutkuje ogromną redukcją odpadów budowlanych. Prefabrykacja kratownic, ram i innych elementów może zmniejszyć ilość odpadów nawet o 52%. Domy modułowe oszczędzają również odpady na placu budowy, ponieważ są budowane zgodnie z rygorystycznymi specyfikacjami. Wytwarzają również mniej odpadów, ponieważ są budowane według precyzyjnych pomiarów.

Domy modułowe często spełniają wyższe standardy ekologiczne niż domy tradycyjne, z naciskiem na czystą i zieloną energię oraz stosowanie materiałów nietoksycznych lub takich o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. (Lotne związki organiczne, które uwalniają chemikalia do powietrza i mają negatywny wpływ na zdrowie, znajdują się w kilku klasycznych produktach budowlanych i czyszczących, takich jak cement PCW, lodówki i niektóre sklejki).

Jak kupić prefabrykowany dom?

Budową domów prefabrykowanych zajmują się wykwalifikowane firmy, takie jak Budmater Wyroby Betonowe. Klienci mogą zrealizować projekt domu, który będzie idealnie pokrywał się z ich potrzebami. Prace, które należy wykonać przy budowie domów prefabrykowanych są bardzo praktyczne i szybkie. Budowa i wykończenie domu z prefabrykatów zajmuje zwykle kilka miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *