Jak odświeżyć swoją nową siedzibę firmy przed przeprowadzką?

biuro9

Rzadko zdarza się, aby dawni najemcy opuszczali lokal użytkowy w idealnym stanie. Nawet z lepszym niż przeciętny poprzednikiem prawdopodobnie będziesz mieć kilka poprawek do uporządkowania, którymi musisz się zająć. W najgorszym przypadku możesz potrzebować kilku dni na sprzątanie, zanim Twój zespół będzie mógł przenieść się do nowej siedziby.

W nowym lokalu firmy można napotkać różnego rodzaju bałagan. Zakurzone listwy przypodłogowe, pajęczyny na suficie, zabrudzone odciskami palców okna – jest wiele rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, zanim Twoja przestrzeń biurowa będzie wyglądać profesjonalnie. Oto nasze najlepsze wskazówki dotyczące sprzątania nowego biura, które przygotowaliśmy wraz z pomocą firmy sprzątającej freshfacility – firma sprzątająca Wrocław.

Pracuj od góry do dołu

Nie ma sensu malować sufitu po umyciu ścian. I nie ma sensu szlifować desek podłogowych przed pomalowaniem ścian. Pracuj od góry do dołu, doskonaląc swoją nową przestrzeń biurową, aby mieć pewność, że nie cofniesz żadnej wcześniej wykonanej pracy.

Jeśli pomalowane ściany Twojego budynku nie wyglądają tak źle, pomiń malowanie i odśwież je mieszanką ciepłej wody, odrobiną płynu do mycia naczyń i odrobiną białego octu winnego. Użyj miękkiej szmatki, aby bardzo delikatnie przemyć ściany tą mieszaniną aby pozbyć się brudnych śladów.

Odkurz wszystko

Używanie odkurzacza do usuwania kurzu i pajęczyn z sufitów i ścian (a także w tych trudno dostępnych miejscach) zaoszczędzi dużo czasu w porównaniu do staromodnego podejścia z miotełką do kurzu.

Zdobądź odpowiedni sprzęt do podłogi

Niezależnie od tego, czy drewniana podłoga jest porysowana, wgnieciona, poplamiona, czy też wykładzina jest zabrudzona i poplamiona kawą, warto zainwestować w zestaw, który załatwi sprawę. Zakup odpowiedniego środka do czyszczenia dywanów lub szlifierki do podłóg zapewni odpowiednią renowację powierzchni, pozostawiając przestrzeń wyglądającą na znacznie czystszą.

Nie przegap „małych rzeczy”

Istnieje wiele drobnych aspektów nowej powierzchni biurowej, które można przeoczyć podczas „dużego sprzątania”. Zanim się wprowadzisz sprawdź dokładnie te miejsca, aby upewnić się, że nowe biura są gotowe dla Twojego zespołu. Niektóre łatwo zapomniane aspekty to otwory wentylacyjne (często zatykają się przewodem), trudno dostępne miejsca w łazienkach (na przykład za toaletami i umywalkami) oraz blaty szafek (kurz i brud gromadzą się w tych przestrzeniach bardzo szybko). Nie zapomnij o dobrym wypolerowaniu okien zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *