Jak wybrać odpowiednią obrożę, smycz i linkę treningową dla psa?

smycz i linka treningowa

Ilekroć wprowadzasz psa do swojego życia wraz z miską na wodę i karmą, pierwszą rzeczą, którą musisz kupić są obroże i smycze dla psów. W większości miast obowiązują przepisy i regulacje dotyczące trzymania psów na smyczy, jeśli znajdują się one poza domem lub podwórkiem. Ale nawet jeśli w Twoim rodzinnym mieście nie ma przepisów dotyczących smyczy, Twój zwierzak będzie bezpieczniejszy, jeśli będziesz mieć go pod kontrolą. Nawet najlepiej wyszkolony pies może wpaść w szaleństwo przez wiewiórkę a nawet kota i wybiegać na ruchliwą ulicę.

Obroża, smycz i linka treningowa

Zazwyczaj zwykła obroża dla psa to kwestia gustu. Możesz wybrać skórę, nylon, a nawet bawełnę w niemal dowolnym kolorze i wzorze. Obroża zawiera zawieszkę wraz z Twoimi danymi kontaktowymi, gdy pies kiedykolwiek ucieknie z domu lub zgubisz go na spacerze. Aby znaleźć odpowiedni rozmiar obroży, owiń elastyczną taśmę mierniczą u podstawy szyi psa. Musi być na tyle luźna, żeby można było wsunąć pod taśmę dwa palce. Zanotuj wymiary, aby wybrać najlepszy rozmiar online lub w sklepie zoologicznym. Większość obroży jest elastyczna dzięki kilku rozmiarom, więc nawet po strzyżeniu psa dokładnie ta sama obroża musi nadal pasować. Z kolei linki treningowe dla psa powinny mieć długość od 5-15 metrów.

Szerokość obroży zależy od wielkości, a także od siły psa

Większość obroży powinna zawierać szczegóły dotyczące szerokości w stosunku do wielkości psa. Zwykle kołnierze można znaleźć w szerokościach 2-4cm. Znajdziesz jednak szersze obroże dla silnych psów. Im większy pies, tym szersza obroża musi być zarówno dla wygody, jak i lepszej kontroli i bezpieczeństwa. Niektóre rasy, których głowy są mniej szerokie niż ich własna szyja (szczególnie charty, a także whippety) będą wymagały specjalnej obroży, która zaciska się, gdy ją pociągną. W przeciwnym razie wyślizgną się prosto ze zwykłego kołnierza.

Szelki

W przypadku psów, które ciągną kuszące może być umieszczenie ich w uprzęży zamiast tradycyjnej obroży. Uprząż może zmniejszyć nacisk na szyję psa, co jest idealne, gdy zwierzę ma uraz szyi, a nawet trudności w oddychaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *