Jak wybrać pierścionek z diamentem?

Gwoździem programu podczas bajkowych zaręczyn jest oczywiście odpowiedni pierścionek. Niezaprzeczalnym liderem w tym temacie jest pierścionek z diamentem. Jak wiadomo diament to najlepszy przyjaciel kobiety, dlatego nikogo nie dziwi duży popyt na biżuterię zawierająca ten kamień. Wybierając odpowiedni pierścionek zaręczynowy z diamentem warto zmieć na uwadze kilka wskazówek.

1. Odpowiedni kamień. Nie wszyscy sobie zdaja sprawę z tego, że każdy diament ma swoja barwę, szlif, czystość oraz karta. Każda z tych cech w odpowiednim stopniu wpływa na cenę. Każdy z diamentów jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Aczkolwiek dwa brylanty o tej samej gramaturze mogą posiadać zupełnie inną wartość. Szukając odpowiedniego kamienia do pierścionka zaręczynowego warto odwiedzić różne salony jubilerskie. Czasem okazuje się, że najlepsze perełki znajdziemy w mniejszych salonach.

2. Kształt. Pierścionki z diamentem posiadają swój podział ze względu na kształt kamienia. Najpopularniejsze z nich to: okrągły, gruszka, księżniczka, emerald, owalny, asscher, poduszka, markiza. Kształty odzwierciedlają trendy starsze oraz zupełnie nowe. Niektóre pochodzą nawet w XIX w. jak brylant poduszka. Mają za zadanie sprawić by kamień wizualnie prezentował się jeszcze lepiej niż w naturze. Często kształt diamentu ma wpływ na to jak prezentują się palce dłoni.

3. Budżet. Minęły już czasy, kiedy mężczyźni wydawali na pierścionek zaręczynowy swoje trzy średnie pensje. Świadomość społeczna wzrosła na tyle, że pierścionek zaręczynowy wybierany jest bardziej rozsądnie. Pierścionki z brylantami kosztują od kilkuset zł nawet do 5 000 zł. Dobrym rozwiązaniem jest potraktowanie pierścionka jako inwestycji i zasponsorowanie go przez dwie osoby.

4. Gdzie kupić. Najczęściej pierścionki z diamentem kupowane są w stacjonarnych salonach lub sklepach jubilerskich. Jednak, kiedy mężczyźnie zależy na zachowaniu dyskrecji i zrobieniu niespodzianki wybrance może skorzystać ze sklepu online. Sklepu jubilerskie sprzedające swoje wyroby za pośrednictwem Internetu dochowują wszelkich starań by przesyłki były bezpieczne oraz dyskretne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *