Jednokolorowe wykładziny wciąż w modzie?

Warto zastanowić się nad takim elementem wykończenia wnętrz jak dywany i wykładziny. Kiedyś były one podstawą, jeśli chodzi o pokrycie posadzki w każdym pokoju. Później zaczęliśmy od takich rozwiązań odchodzić i pokazywaliśmy piękne panele i elegancki drewniane podłogi. Dzisiaj ponownie wraca taki trend na tekstylia na podłodze. Jednak obecnie mamy do wykorzystania już zupełnie inne propozycje, dzięki którym można zapewnić sobie doskonałe efekty pod każdym względem, a to jest najważniejsze, jeśli się urządzamy. Najlepiej poszukać inspiracji w czasopismach o wnętrzach albo sięgnąć do Internetu i sprawdzić, co proponują projektanci, którzy obecnie także polecają dywany i wykładziny do wnętrz.

Przede wszystkim warto zdecydować się na jeden kolor. Jednobarwne wykładziny i dywany to bezpieczne rozwiązanie. W ten sposób nie będziemy mieć problemu z kiczem w swoich wnętrzach, a łatwo taki błąd popełnić w momencie, gdy wybieramy wzory czy motywy roślinne. Należy zatem wybrać jeden kolor i zastanowić się także, gdzie dywany czy wykładziny umieścić. Obecnie nie powinny one już zajmować całej powierzchni pokoju. Można zatem takie tekstylia umieścić pod stolikiem kawowym czy w pokoju dziecka. Pamiętajmy, że nie jest to już główny element naszej stylizacji, a jedynie ciekawy dodatek. Jeśli z kolei chodzi o kształty, to obecnie także mamy dość sporo rozwiązań. Najlepiej jednak zdecydować się na proste kształty geometryczne, a więc głównie kwadrat i prostokąt. W niektórych przypadkach, jeśli mamy do czynienia z ciekawą aranżacją, można także wybrać koło, by swoje wnętrze jeszcze bardziej urozmaicić.

Obecni jednokolorowe wykładziny i dywany cieszą się dużym zainteresowaniem. Stanowią dobre dopełnienie nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Jeśli więc nie chcemy rezygnować z takiego komfortu, a boimy się kiczu i nadmiaru form, to takie rozwiązanie będzie najlepsze w tym przypadku, a to jest przecież najważniejsze. Dzisiaj mamy do wykorzystania bogactwo tekstyliów do ozdobienia podłóg, więc warto ten fakt jak najbardziej wykorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *