Kilka porad z którymi szybciej schudniesz

Czasami łatwo poddać się gdy zobaczysz z jakim trudem tracisz na wadze. Odchudzanie to niestety długotrwały proces. Każdy kilogram przychodzi wraz z odpowiednio włożonym wysiłkiem w trening oraz dietę. Poniżej zamieszczamy kilka porad, które naszym zdaniem ułatwią Ci odchudzanie się.

Po pierwsze. Zastanów się, co naprawdę chcesz osiągnąć i jakie konkretnie masz cele. Chcesz po prostu stać się nieco szczuplejszy czy może odezwały się problemy zdrowotne, które coraz bardziej Ci dokuczają? Nie ważne czy chcesz schudnąć, aby poprawić swoje zdrowie i witalność czy ze względów estetycznych. Najważniejsze jest to aby to sprecyzować i jasno określić swój cel.

Po drugie. Notuj. Zapisuj swoją wagę tylko raz w tygodniu. Jeśli robisz to częściej, możesz odczuwać lęk, gdy myślisz, że nie osiągasz swoich celów. Przygotuj dziennik jedzenia, w którym możesz zapisać liczbę kalorii i ogólne spożycie pokarów. Powinno to obejmować wszelkie przekąski i napoje. Zapisywanie tego, co spożywasz, może czasem powstrzymywać Cię przed podejmowaniem złych decyzji dietetycznych.

Po trzecie. Zadbaj o magnez. Niedobór magnezu może Ci znacząco utrudnić proces odchudzania.

Po czwarte. Zabierz wszystkie śmieciowe jedzenie z kuchni. Jeśli kupujesz tylko produkty, które są dla ciebie dobre, pokusa w domu będzie mniejsza. Pozbądź się niezdrowej żywności z zasięgu wzroku, abyś nie sięgał po nią kiedy będziesz odczuwać głód.

Na dzisiaj to tyle. W następnym artykule przedstawimy kolejne porady na temat zdrowego odchudzania się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *