Koła do roweru wyczynowego to wcale nie taka prosta sprawa

jazda na rowerze

Jeśli czasem mieliśmy wrażenie, że wybór kół do roweru to prosta i dziecinna sprawa, to z pewnością nigdy tego nie robiliśmy. Na pewno większym wyzwaniem jest dzisiaj wybór kół do roweru wyczynowego niż do typowo miejskiego. Warto zaznaczyć jednak, że w przypadku rowerów wyczynowych wspomniane koła mają amortyzować każdy wstrząs czy uderzenie.

Dobre koło daje lepszą stabilność jazdy

Oczywiście amortyzator w takim zestawie jeszcze bardziej poprawia ten aspekt, dlatego też nie powinniśmy tutaj zapomnieć o tym elemencie. Jeśli kiedykolwiek będziemy wybierać koła do roweru, zwłaszcza tego w wersji wyczynowej, to największą uwagę musimy poświęcić na to, z jaką średnicą koła mamy faktycznie do czynienia. Koła niezależnie od wszystkiego są najważniejszym elementem każdego sportowego roweru. Koło w tego typu wersji nie może być nadmiernie obciążone, ponieważ inaczej wpłynie to na pogorszenie warunków jazdy. Masa rotująca musi być w tym wypadku jak najmniejsza, to właśnie dlatego większa średnica koła zapewnia nam teoretycznie również mniejszą masę. Małe koła w tego typu profesjonalnym rozwiązaniu po prostu nie mają racji bytu. W większych średnicach jesteśmy w stanie bez problemu zastosować opony bezdętkowe, które również w dużej mierze przyczyniają się do ogólnej poprawy komfortu jazdy. Z pewnością taki profil opony musi mieć również określona szerokość i wysokość samej obręczy, dzięki czemu jesteśmy w stanie wybrać coś optymalnego pod siebie. Pamiętajmy, że w rowerach mtb profil opony jest bardzo istotny.

Mniejsza waga, większa przyczepność

Warto wiedzieć, że im mniej waży dane koło, tym cechuje się również większą wytrzymałością, co może być bardzo przydatne na trasie gdzie mamy do czynienia z wieloma przeszkodami. Nie da się ukryć, że jazda w trudnym terenie wymaga nie tylko samego sprzętu ale i konkretnych umiejętności. Nie każdy będzie w stanie sobie poradzić w takich warunkach, dlatego tym bardziej dobrze dobrane koła mogą uchronić nas przed bolesnym upadkiem i kontuzją. Z całą pewnością koła rowerowe mtb na bikestacja.pl, to najlepszy wybór zarówno dla osób początkujących jak i tych bardziej zaawansowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *