Oczyszczacz powietrza – smog i zanieczyszczenia szybko odejdą w zapomnienie

oczyszczacz powietrza

Nasze zdrowie i samopoczucie zależy od różnych czynników. Często jednak zapominamy o tym, jak wielki wpływ na nasz organizm ma to, czym na co dzień oddychamy. Jakość powietrza w Polsce nie należy do najwyższych, dlatego warto zadbać o świeże i czyste powietrze choćby we własnych domach. W tym zadaniu z pewnością pomoże nam domowy oczyszczacz powietrza. Smog, kurz i zanieczyszczenia szybko odejdą z nim w zapomnienie.

Oczyszczacze powietrza – co to za urządzenia?

Oczyszczacze powietrza to, jak wskazuje na to sama nazwa, urządzenia oczyszczające powietrze za pomocą specjalnych filtrów. Oczyszczacze możemy podzielić na budowlane oraz domowe. Domowe oczyszczacze powietrza usuwają zanieczyszczenia nie tylko w domach i mieszkaniach, lecz także biurach i innych obiektach użytku publicznego. To urządzenia, które są nie tylko ciekawym dodatkiem, lecz także realnie wpływają na nasze zdrowie i jakość życia.

Dlaczego warto kupić dobry oczyszczacz powietrza?

Każdego dnia w naszych domach natrafiamy na miliony różnego rodzaju zanieczyszczeń. Kurz, alergeny, pleśń, szkodliwe gazy, wirusy, bakterie, a także smog. Dobry oczyszczacz powietrza skutecznie usuwa te zanieczyszczenia. Dlaczego więc warto zainwestować w wysokiej jakości oczyszczacz powietrza? Smog oraz inne wspomniane wcześniej zanieczyszczenia, mimo naszych największych chęci i starań, przedostają się do naszych domów przez okna i drzwi. Osiadają na naszych ubraniach, meblach, dywanach i podtruwają nas, powodując złe samopoczucie, migreny, problemy z pamięcią, koncentracją, a w najgorszym wypadku także choroby. Oczyszczacz eliminuje wszystkie te szkodliwe czynniki i pozwala nam cieszyć się zdrowym, czystym i świeżym powietrzem.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do domu lub mieszkania?

Podejmując decyzję o tym, jaki oczyszczacz powietrza kupić do mieszkania, warto wziąć pod uwagę dwa istotne czynniki – wydajność oraz sposób filtracji. Wydajność urządzenia oznacza, ile powietrza jest w stanie przefiltrować oczyszczacz w ciągu godziny. Aby dowiedzieć się, jaką wydajność powinien mieć nasz oczyszczacz powietrza, należy obliczyć kubaturę pomieszczenia, w którym będzie stało urządzenie, a następnie wynik pomnożyć razy trzy. Drugi czynnik, który powinniśmy wziąć pod uwagę, podejmując decyzję, jaki oczyszczacz powietrza kupić, to sposób filtracji. Sposób ten związany jest z rodzajem zastosowanych w urządzeniu filtrów. Najlepsze oczyszczacze powietrza, takie jak oczyszczacze marki Samsung, wykorzystują trzy rodzaje filtrów – filtr wstępny, filtr węglowy oraz filtr HEPA. Filtr wstępny zwykle zbudowany jest z drobnej siateczki, oczyszcza powietrze z większych zanieczyszczeń w postaci włosów, sierści czy okruchów. Filtr węglowy pozwala na usunięcie z powietrza nieprzyjemnych zapachów, w tym dymu papierosowego, oraz neutralizację lotnych związków organicznych emitowanych przez farby, kleje, środki czystości, dezodoranty. Filtry HEPA oczyszczają powietrze z pyłków roślin, zarodników pleśni, alergenów, bakterii, wirusów, a także pyłów PM2,5 i PM10, będących chorobotwórczymi składnikami smogu. Zastosowanie tych trzech rodzajów filtrów zapewnia skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń na wysokim poziomie 99,97%. Taki oczyszczacz powietrza smog i inne nieczystości neutralizuje natychmiastowo i pozostawia nam dobrej jakości powietrze.

Jak widać, istnieje wiele zanieczyszczeń, przez które powinniśmy zaopatrzyć nasze mieszkanie w dobry oczyszczacz powietrza. Smog, pył i kurz każdego dnia zatruwają nam życie, powodując osłabienie i choroby. Na szczęście jest sposób na to, aby z nimi walczyć – oczyszczacz powietrza. Smog, zanieczyszczenia i złe samopoczucie, dzięki tym urządzeniom, szybko odejdą w niepamięć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *