Od czego zależy cena usług firm sprzątających?

sprzątanie biur warszawa

Większość osób prowadzących biznes we własnym biurze prędzej czy później decyduje się na wynajęcie firmy sprzątającej. To bardzo wygodne rozwiązanie gdyż schodzi z naszej głowy czasochłonny obowiązek a poniesione wydatki na firmę sprzątającą bez problemu wrzucimy w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. I właśnie o tych wydatkach chcielibyśmy dzisiaj napisać kilka informacji.

Od czego zależy wysokość kwoty za sprzątanie?

Firmy sprzątające rozpoczynają wycenę od określenia rodzaju obiektu. Ważne jest to czy mamy do czynienia z biurem, halą, placówką medyczną, terenem zewnętrznym itp. Nietrudno się domyślić że najmniej (w stosunku cena/metr kwadratowy) zapłacimy za sprzątanie hali ponieważ jest to zazwyczaj ogromna przestrzeń z małą ilością drzwi, okien, powierzchni szklanych itp. Innym czynnikiem branym pod uwagę przy ustalaniu stawki za sprzątanie jest zakres czynności do wykonania. Mogą to być takie rzeczy jak mycie okien, mebli, pranie wykładzin i wiele więcej. Od ilości i rodzaju tego typu czynności będzie zależeć w dużej mierze ostateczna cena. Firmy sprzątające zwracają również uwagę na ilość kuchni oraz łazienek w danym lokalu. Czym większy obszar wspomnianych pomieszczeń tym wyższa cena. Największy wpływ na cenę ma oczywiście częstotliwość sprzątania. Możemy umówić się z firmą na sprzątanie raz w tygodniu, a równie dobrze może to być sprzątanie codziennie. Nic nie stoi na przeszkodzie aby zamawiać usługi sprzątające jednorazowo. Większość firm posiada bardzo elastyczną ofertę dopasowaną pod każdego klienta.

Jakie są obecnie stawki w Warszawie?

Warszawa to największe miasto w naszym kraju w związku z czym również stawki za sprzątanie są wyższe od tych, które spotkać możemy w innych rejonach. Trudno jednoznacznie określić poziom stawki za sprzątanie metra kwadratowego gdyż na cenę wpływa zbyt wiele czynników. Ceny jednorazowego sprzątania biura zazwyczaj zaczynają się od 200zł.

Czy możemy polecić jakąś firmę sprzątającą z tego miasta?

Duża liczba firm sprzątających w stolicy sprawia, że trudno podjąć decyzję. Ze swojej strony możemy polecić sprzątanie biur od freshoffice.eu. Jest to firma posiadająca liczne referencje oraz bardzo dobre opinie wśród klientów. Co więcej firma działa również w wielu innych miastach w Polsce. Ostateczny wybór jednak pozostawiamy Tobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *