Praca Kazimierz Dolny – gdzie szukać ofert pracy?

kazimierzdolny-min

Kazimierz Dolny to nie tylko znany kurort wypoczynkowy i jedno z najpiękniejszych polskich miast, ale również rozwijający się rynek pracy, chłonny zarówno na specjalistów z różnych branż, jak i pracowników sezonowych oraz dorywczych.

Do kogo najczęściej kierowane są ogłoszenia typu: praca Kazimierz Dolny? Jak dotrzeć do tych ogłoszeń, które faktycznie odpowiadają Twoim preferencjom i kwalifikacjom? Czytaj dalej i dobrze przygotuj się do szukania pracy w Kazimierzu Dolnym.

Kazimierz Dolny – rynek pracy

Miasteczko znajduje się na Lubelszczyźnie, w powiecie puławskim. Jest pełne zabytków – do najważniejszych należą ruiny zamku z XIV wieku, kościół farny, liczne stare kamienice, spichlerze. Całe miasto ma status pomnika historii i bez wątpienia jest w nim co zwiedzać. Przyciąga także malownicza okolica – pełen wąwozów, wzgórz, szlaków spacerowych Małopolski Przełom Wisły. Ogromny potencjał turystyczny miejscowości znajduje odzwierciedlenie w jej profilu gospodarczym. Ponad jedna piąta prowadzonych tutaj działalności należy do branży hotelowo-gastronomicznej. Są to średniej wielkości, małe oraz mikrobiznesy, często prowadzone rodzinnie.

Drugim najważniejszym obszarem gospodarki jest handel i naprawa pojazdów – taki profil działalności ma jedna czwarta tutejszych podmiotów gospodarki. Silnie rozwija się szczególnie handel drogą wodną – w Kazimierzu Dolnym zlokalizowany jest śródlądowy port przeładunkowy. Ponadto, co dziesiąty biznes to firma budowlana. W mieście nie znajdziemy natomiast rozbudowanego przemysłu ani firm silnie ingerujących w środowisko naturalne.

Warto dodać, że w miejscowości ogółem nie ma dużych zakładów pracy. Zapotrzebowanie rynku pracy nie jest duże, dlatego część mieszkańców Kazimierza Dolnego decyduje się na szukanie zatrudnienia także w okolicznych miejscowościach.

Jak zatem wyglądają szanse na etat w tej okolicy? Dobrym prognostykiem dla całego powiatu puławskiego jest niskie bezrobocie. Powiat wypada szczególnie korzystnie na tle województwa lubelskiego. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego w maju 2021 r. stopa bezrobocia osiągnęła następujące wartości:

  • Polska – 6,1%,
  • województwo lubelskie – 7,9%,
  • powiat puławski – 6,5%.

Najwięcej ofert zazwyczaj znajdziemy w budowlance, gastronomii i opiece zdrowotnej. Jednak żeby mieć pełniejszy obraz zapotrzebowania zgłaszanego przez lokalne firmy, warto sprawdzić prognozę Barometr zawodów, wykonywaną co roku z inicjatywy resortu pracy. Pokazuje ona, jakich kandydatów brakuje, a także przeciwnie – przedstawiciele których zawodów mogą mieć trudności ze znalezieniem etatu.

W 2021 r. w powiecie puławskim wskazano aż 39 profesji deficytowych. Pracodawcy mają kłopot z obsadzeniem miejsc pracy między innymi w oświacie, motoryzacji, transporcie, finansach. Brakuje też na przykład sekretarek i asystentek, pracowników socjalnych, kosmetyczek i fryzjerów.

W powiecie zaobserwowano także 25 zawodów nadwyżkowych. Na liście są między innymi farmaceuci, animatorzy kultury, instruktorzy sportowi, technicy informatycy czy specjaliści rolnictwa i leśnictwa. Warto zapoznać się z pełnym badaniem, dostępnym na stronie Barometru zawodów.

Oferty pracy Kazimierz Dolny –  gdzie ich szukać?

Współcześnie większość rekrutacji prowadzonych jest za pośrednictwem internetu, dlatego to właśnie w sieci powinniśmy szukać ogłoszeń o pracę. Zamiast tracić czas na przeglądanie losowych stron, warto od razu postawić na profesjonalny portal rekrutacyjny, taki jak praca.pl. Platforma ta pozwala na błyskawiczne dotarcie do ofert pracy w Kazimierzu Dolnym – wystarczy w kryteriach wyszukiwania podać nazwę tego miasta. Wszystkie aktualne propozycje zatrudnienia znajdują się więc w jednym miejscu i ułożone są począwszy od najnowszych. Wyniki wyszukiwania można dalej uściślać, np. podać nazwę stanowiska, obszar zawodowy, wybrać opcję: praca zdalna itp.

Na praca.pl warto także założyć konto – rejestracja jest bezpłatna i szybka, a zalogowany użytkownik może brać udział w rekrutacja z poziomu portalu, uzyskuje dostęp do swojego Profilu Kandydata, może za darmo stworzyć CV w kreatorze i skorzystać i innych użytecznych narzędzi. Bez wątpieni rzetelny, nowoczesny portal z ofertami pracy –  praca.pl stanowi dużą pomoc dla osób szukających zatrudnienia. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *