Sięgamy po podnośnik do samochodu – jaki będzie najlepszy?

Każdy majsterkowicz powinien mieć w swoim garażu podnośnik samochodowy. Tylko jaki wybrać? Który podnośnik będzie najlepszy? Sprawdzamy!

Podnośniki samochodowe – co mamy do wyboru?

Nic dziwnego, że wielu z nas ma problem z wyborem odpowiedniego podnośnika, gdy wybór jest tak szeroki. Co dokładnie oferuje nam rynek? Jakie podnośniki samochodowe mamy do swojej dyspozycji?

Naszą pierwszą propozycją jest podnośnik trapezowy, który uznawany jest za podstawowy sprzęt. Podnośniki trapezowe są proste w obsłudze, dają możliwość dość stabilnego postawienia pod auto i podniesienie pojazdu do dwóch ton, lecz trzeba się trochę nakręcić.

Zdecydowanie lepiej prezentuje się podnośnik pionowy, zwany podnośnikiem butelkowym. W tym przypadku niczym nie trzeba kręcić, wystarczy machać drążkiem, pompując i wysuwając w górę trzpień. Ich standardowa wytrzymałość zaczyna się od dwóch ton, lecz warto wiedzieć, że nie jest to rozwiązanie wolne od wad. Niestety tego typu podnośniki nie są stabilne na nierównym podłożu.

Kolejnym podnośnikiem wartym rozważenia jest podnośnik nożycowy. W tym przypadku mamy do czynienia ze stabilnym rozwiązaniem, które może wysoko podnieść samochód. Niestety trzeba sporo się nakręcić, by śruba podniosła je na żądaną wysokość.

Warte wspomnienia są również podnośniki pneumatyczne, które sprawdzą się u tych, którzy mają kompresor. Wystarczy podłączyć podnośnik pneumatyczny do sprężarki, by po kilku sekundach mieć auto w górze. Podnośnik pneumatyczne mają duży udźwig, dzięki czemu bez trudności możemy podnieść nawet duże auto.

Który podnośnik będzie dla nas najlepszy?

Patrząc na dostępne rodzaje podnośników, widać, że ich tle wyróżnia się podnośnik pneumatyczny. Nie wymaga od nas zbyt dużo pracy. Jego obsługa jest banalnie prosta i pozwala podnieść w kilka sekund samochód. Poza tym są to jakościowe podnośniki, które mogą służyć nam godnie przez długie lata. Dlatego to właśnie na nie warto się zdecydować.

Gdzie możemy nabyć wybrane rozwiązania?

Wystarczy zrobić małe rozeznanie na rynku, by stwierdzić, że do wyboru mamy całkiem sporo różnego typu punktów oferujących podnośniki samochodowego. Niektórzy mogą uznać to za zaletę, ponieważ nie musimy długo szukać miejsca, w którym nabędziemy wybrane rozwiązania. Jednak łatwe jest to tylko w teorii, bo w praktyce czeka nas nie lada wyzwanie. Trudności w wyborze tego odpowiedniego miejsca wynikają z bardzo zróżnicowanej oferty. Niestety nie wszystkie punkty zapewniają naprawdę dobrej jakości podnośniki. Aby uniknąć rozczarowania i przy okazji nie narazić siebie na niebezpieczeństwo, powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Naszej uwagi warte są tylko godne zaufania punkty, w których do czynienia mamy z uczciwymi dystrybutorami nie tylko podnośników, ale również innych przyborów, które przydają się do majsterkowania. W taki godnym punkcie zaufania bez trudności dostaniemy wysokiej jakości podnośnik pneumatyczny bałwanek, który będzie nam dobrze służył przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *