Sposób na piękne dłonie – co może zaoferować Ci medycyna estetyczna?

piękne dłonie

Dłonie dużo mówią o człowieku, dlatego wiele osób stara się o nie dbać tak, jak to tylko możliwe. Niestety, czasem zwykłe kremy do rąk nie wystarczą. Dłonie mogą być zniszczone w wyniku problemów skórnych, uszkodzeń mechanicznych, wieku, indywidualnych skłonności czy też działania warunków atmosferycznych.

Osoby, które wykonują prace manualne lub mają styczność z licznymi detergentami, są szczególnie narażone na problemy ze skórą dłoni. Na szczęście, gdy kremy nie działają, można znaleźć doskonałą alternatywę, czyli zabiegi medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna dla pięknych dłoni

Dłonie to element ciała, który jest najbardziej eksponowany. Co więcej, najczęściej poprzez dłonie dochodzi do kontaktu fizycznego – zwyczajne przywitanie przez uścisk ręki, czy przyjacielskie poklepanie po plecach już sprawia, że skóra na naszych dłoniach jest mimowolnie oceniania przez naszego rozmówcę. Piękne dłonie są traktowane jak wizytówka, dlatego, gdy są zniszczone, pojawia się problem. Na szczęście, obecnie medycyna estetyczna pozwala na usunięcie większości problemów i przywrócenie naszym dłoniom dobrego wyglądu i idealnej gładkości, a nam pewności siebie. Z jakimi problemami, dotyczącymi skóry rąk możemy się zetknąć? Do najbardziej popularnych należą: starzenie się dłoni, utrata napięcia skóry, przebarwienia i nadmierna chropowatość. Na szczęście, dzięki osiągnięciom medycyny estetycznej, możemy skutecznie pozbyć się problemu. Zabiegi pozwolą nam odzyskać dobry wygląd skóry dłoni. Jednym z popularnych zabiegów jest odmładzanie rąk, które pozwala nam na przywrócenie skórze pięknego wyglądu.

Odmładzanie rąk przeszczepem tkanki tłuszczowej

Odmładzanie rąk przez zabiegi medycyny estetycznej polega na przywróceniu skórze odpowiedniego napięcia, gładkości oraz wygładzeniu zmarszczek. Metod odmładzania skóry dłoni jest wiele, jednak jednym z najbardziej skutecznych, którego efekty są bardzo trwałe, jest przeszczep tkanki tłuszczowej. Tkankę pobiera od osoby, która decyduje się na zabieg – pobieranie przebiega na bazie liposukcji. Następnie tłuszcz jest wszczepiany w dłoń, dzięki czemu skóra nabiera odpowiedniego wyglądu i poprawia się jej napięcie. Skąd tłuszcz do przeszczepu jest pobierany? Liposukcja daje wiele możliwości, jednak zdecydowanie najczęściej tłuszcz pobiera się z podbrzusza, uda lub grzbietu. Pobierane jest bezbolesne, tak samo jak późniejsze wszczepianie. Tłuszcz jest wprowadzany w dłoń dzięki zastosowaniu kaniul. Okolice na rękach, które na skutek wieku, czy też innych czynników, zostały zmienione, są wypełnione pobraną wcześniej tkanką osoby decydującej się na zabieg. Jednak w tym przypadku nie chodzi o samo wypełnienie. W pobranej tkance znajdują się komórki macierzyste, dzięki którym regeneracja skóry przebiega zdecydowanie szybciej – dochodzi do widocznego odmłodzenia rąk. Po zabiegu mogą występować obrzęki, które jednak szybko ustępują, efekt zaś jest długotrwały. Warto zwrócić uwagę na fakt, że przeszczep nie hamuje naturalnych procesów starzenia, po kilku latach jakość skóry może więc znów ulec pogorszeniu.

Dzięki niesamowitym możliwościom, jakie daje nam medycyna estetyczna, możemy poprawić wygląd naszego ciała. Dotyczy to również dłoni. Możemy je odmłodzić, a także zlikwidować wiele innych problemów, np. pozbyć się przebarwień lub blizn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *