Tani i elegancki wystrój domu.

Myśląc o eleganckich wnętrzach przede wszystkim przychodzą nam na myśl drogie meble, wyrafinowane podłogi, czy też używanie wszędzie marmuru. Nie jest to jednak prawdą. Elegancja bardzo często tkwi nie we wręcz kiczowatych dekoracjach, a prostocie, minimalizmie i właściwej aranżacji światła w przestrzeni, w której się znajdujemy. Przyjrzyjmy się zatem, jak to powinno aktualnie wyglądać i jak urządzić niedrogo i elegancko swoje wnętrza.

Staraj się przemyśleć wygląd wnętrz!

Jest to niesamowicie istotne, aby przemyśleć wygląd swoich wnętrz mieszkalnych. Dekorowanie na siłę, ubogacanie i zapychanie przestrzeni różnymi dekoracjami nie wpływa korzystnie. Kluczem do sukcesu jest eksponowanie niektórych rzeczy, dlatego też gdy chcemy umieścić gdzieś zdjęcia, to zlokalizujmy je na jednej ścianie, w jednym kąciku. Podobnie tyczy się do cennych eksponatów lub np. ekskluzywnych waz. Starajmy się również mieć na uwadze dopasowanie kolorystyczne – jest to proste do osiągnięcia, a zaburzanie kolorystyki w sposób nieprzemyślany doprowadzić może do katastrofy estetycznej.

Szukaj używanych mebli!

Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak prosto można zaaranżować wyjątkowe wnętrza i to nawet przy niedysponowaniu szczególnymi środkami finansowymi. Świetnym przykładem może być na przykład wybranie starych mebli holenderskich, które zostały wystawione na sprzedaż i wymagają jedynie niewielkiej renowacji. Podobnie tyczy się to np. lamp z post PRL-owskich mieszkań. Często znaleźć można wśród nich perełki wystroju wnętrz – np. eleganckie stojące lampy z abażurem z lat 30.
Warto odwiedzać też antykwariaty – szczególnie gdy szukamy eleganckiej komody, obrazu lub jakiejś niewielkiej rzeźby. Często za nieduże pieniądze można nabyć bardzo cenne obiekty, które wzbogacą wnętrze i nadadzą mu wiele smaku.

Niewielkie detale mają znaczenie

Tyczy się to szczególnie dywaników, właściwego rozmieszczenia mebli oraz zadbania o kolorystykę ścian. Niewielkie i niedrogie modyfikacje mogą dać naprawdę doskonały efekt wizualny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *