Terapia światłem LED – goi, odmładza, wspiera modelowanie sylwetki

terapia-skory-lampa-led-min

Terapia światłem LED to nieinwazyjna metoda leczenia różnego rodzaju problemów skórnych. Zabieg wykorzystuje różne długości fal światła, aby uruchomić naturalne procesy regeneracyjne. Z fototerapii można skorzystać w dobrych gabinetach kosmetologicznych i klinikach medycyny estetycznej. Zabieg ten często stanowi element tzw. terapii łączonych, ponieważ odpowiednio dobrane kolory światła LED wspomagają działanie innych procedur. Co warto wiedzieć o tej innowacyjnej metodzie?

Co to jest terapia światłem LED?

Terapia światłem LED to nieinwazyjny zabieg pielęgnacyjny na twarz, polegający na zastosowaniu specjalnych lamp wytwarzających światło o różnych barwach. Badania nad leczniczymi właściwościami światła LED zapoczątkowane zostały w NASA w latach 90. XX wieku jako metoda leczenia ran u astronautów. Obecnie dermatolodzy i kosmetolodzy powszechnie stosują fototerapię w leczeniu szeregu problemów skórnych. Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki często stosują terapię światłem LED wraz z innymi zabiegami, takimi jak mezoterapia igłowa, laserowe odmładzanie twarzy czy liposukcja, aby wzmocnić ich rezultaty.

Terapia światłem LED wykorzystuje różne długości fali, które charakteryzują się różnymi kolorami. Każdy kolor wnika w skórę na inną głębokość i oddziałuje na inne problemy skórne. Najczęściej stosowane w medycynie estetycznej są:

  • czerwone światło LED – dociera do wewnętrznej warstwy skóry, stymuluje produkcję kolagenu, wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe, likwiduje stany zapalne i wspomaga leczenie blizn;
  • terapia niebieskim światłem LED – działa powierzchniowo, oddziałując przede wszystkim na naskórek, działa antybakteryjnie i przeciwtrądzikowo.

Podczas fototerapii bardzo często używa się kombinacji różnych świateł, aby leczyć konkretne problemy.

Działanie terapii światłem LED na twarz, włosy i ciało

Terapia światłem działa na poziomie komórkowych. Przenika przez skórę i trafia do komórek, zwiększając ich wewnętrzne funkcje, stymulując przepływ krwi przez skórę i przyspieszając gojenie, dzięki czemu może leczyć różnego rodzaju problemy skórne.

Terapia światłem LED ma wszechstronne działanie na skórę twarzy, głowy i całego ciała:

  • redukuje drobne zmarszczki,
  • poprawia koloryt skóry,
  • likwiduje przebarwienia posłoneczne,
  • zwalcza trądzik i trądzik różowaty,
  • rozświetla skórę,
  • wspomaga leczenie łuszczycy,
  • przyspiesza gojenie się ran,
  • hamuje wypadanie włosów.

Chociaż dostępne są już urządzenia do domowej terapii światłem, warto jednak zdecydować się na zabieg w gabinecie, ponieważ sprzęt profesjonalny dysponuje dużo wyższą mocą i wykazuje większą skuteczność w odmładzaniu, leczeniu trądziku czy redukcji blizn.

Fototerapia jako element terapii łączonych

Fototerapia bardzo często stosowana jest jako część terapii łączonej, składającej się z bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Wykorzystuje się tutaj regenerujące właściwości światła LED, które wspomaga gojenie się ran, np. po liposukcji, i w ten sposób skraca czas trwania rekonwalescencji.

Aby zaobserwować działanie terapii światłem LED, trzeba regularnie poddawać się zabiegom. Zazwyczaj potrzebnych jest od 6 do 20 zabiegów. Liczba i częstotliwość sesji zależy m.in. od leczonego problemu oraz tego, czy leczenie światłem stanowi część terapii skojarzonej. W przypadku zabiegów łączonych specjalista tak układa plan leczenia, żeby poszczególne procedury odpowiednio na siebie oddziaływały.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat terapii światłem LED, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Zapraszamy także do naszego sklepu po kremy pozabiegowe: https://doctorlaser.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *