TruLaser Tube 5000 – Sprawdzona technologia cięcia laserowego

laserowa obrobka metalu

Modułowe maszyny do cięcia rur i profili zrobiły furorę w wielu branżach przemysłowych. Ponieważ zapotrzebowanie na materiały do ​​rur stale rośnie, technologia ewoluuje w bardzo szybkim tempie.

Dzisiejsze maszyny do obróbki metalu są przeznaczone do szerokiego zakresu projektów, takich jak budowa zbiorników, rurociągów i elektrowni. W rezultacie te potężne, precyzyjne i wydajne maszyny mogą okazać się mądrą inwestycją dla wielu firm. Maszyny do laserowej obróbki metalu są przede wszystkim przeznaczone do przecinania rur i profili, ale w zależności od maszyny dodatkowe procesy mogą obejmować cięcie pod kątem, dłutowanie, znakowanie, nacinanie, ukosowanie i znakowanie otworów.

Usprawnianie procesów

Podczas cięcia rury fizycznym ostrzem mogą wystąpić opiłki metalu i niedoskonałości, co oznacza, że ​​mogą być wymagane dodatkowe procesy czyszczenia i kształtowania. Dzięki zastosowaniu maszyny do laserowego cięcia metalu, takiej jak TruLaser Tube 5000 laserowa obróbka metalu jest bardzo precyzyjna a krawędzie są praktycznie nieskazitelne. Wiele wycinarek laserowych zapewnia automatyczne ładowanie, wyrównywanie i rozładowywanie, minimalizując potrzebę wykonywania wielu procesów przez operatorów.

Szeroka gama technik cięcia

W zależności od wyposażenia laserowe maszyny do cięcia rur mogą być używane do wykonywania cięć pod kątem, rowków, wytrawiania, cięć ukośnych i innych — oprócz cięć pionowych. Tradycyjne wycinarki mogą stosunkowo dobrze wykonywać wiele z tych zadań, ale nie są przeznaczone do pracy z materiałami cylindrycznymi.

Mocniejsze końcówki rur

Oprócz wykonywania czystszych cięć, kolejną zaletą korzystania z laserowej maszyny do cięcia rur TruLaser Tube 5000 jest to, że do wykonania cięcia nie jest potrzebna żadna siła mechaniczna. Zwykła maszyna najczęściej używa siły fizycznej, aby przebić się przez cięty materiał, napinając go i potencjalnie osłabiając. Użycie wycinarki laserowej oznacza, że ​​rury będą mocniejsze na każdym końcu.

Cele specjalistyczne

Jeśli Twoja firma otrzymuje wiele zapytań o rury o niestandardowych kształtach, laserowa maszyna do cięcia rur zwiększy wydajność i zmaksymalizuje przepustowość tworzenia niestandardowych rur. Doskonałym przykładem jest wspomniana wcześniej maszyna do cięcia rur TruLaser Tube 5000, która zapewnia szeroką gamę możliwości cięcia rur i profili w różnych gałęziach przemysłu i zastosowaniach w sektorze offshore, rolnictwie, rurociągach, elektrowniach, konstrukcjach stalowych i przemyśle stoczniowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *