Wycieczki dla prawdziwych pasjonatów

Turystyka w ostatnim czasie bardzo mocno się rozwija, dzięki czemu każdy z nas ma szansę na poznanie fantastycznych regionów. Jeżeli ktoś już poznał wszystkie urokliwe zakątki znajdujące się w Polsce, to koniecznie powinien zobaczyć co można znaleźć dalej. Chociażby w takiej Gruzji. Jeszcze do niedawna zupełnie nie było mowy o tym, żeby pojechać do tego kraju, gdzie ciągle toczyły się jakieś walki. Dzisiaj sprawa ma się zupełnie inaczej i bez najmniejszego problemu można zajrzeć do miejsca, które skrywa wiele pięknych i urokliwych zakątków do odwiedzenia. Gruzja leży na pograniczu Europy i Azji, dlatego warto udać się tam samolotem, aby maksymalnie skrócić czas podróży.

Pierwszym takim miastem, które może zainteresować turystów jest Kutasi

To właśnie stąd wiele wycieczek rozpoczyna swoją podróż po tym pięknym kraju. W Kutasi znaleźć można katedrę Bagrata z XVI wieku, jak również przepiękne centrum miasta, gdzie wszystkich zachwyci piękny bazar. Tutaj właśnie można zakupić lokalne pamiątki w postaci herbaty o wyjątkowym smaku i lokalnych, gruzińskich przysmaków. Kutasi to historyczne miasto, które pod względem wielkości jest drugie w tym kraju. Niedaleko tego miasta znajduje się równie słynna Jaskinia Prometeusza. Ciekawym miejscem do odwiedzin jest na pewno Upliscyche, nazywane inaczej Twierdzą Bogów lub po prostu skalnym miastem. Znaleźć je można na wysokim skalistym lewym brzegu rzeki Mtkwari, gdzie będzie można podziwiać wspaniałe i na pewno imponujące budowle. Więcej informacji: https://www.kresy.com/osw,wycieczka-gruzja,78

Będąc w tym kraju nie można zapomnieć o Tbilisi – stolicy, która ma turystom do zaoferowania wiele wspaniałych miejsc

Wśród zabytków na pewno na wyróżnienie zasługuje: Sameba – Katedra Świętej Trójcy, znana jako “Budowla Tysiąclecia”, twierdza Narikala, gdzie wjeżdża się prawdziwą kolejką górską, plac Europy i Most Pokoju; Al. Szoty Rustawelego z pomnikiem św. Jerzego oraz wiele innych wspaniałych miejsc. Tbilisi to największe miasto w tym kraju, gdzie na co dzień żyje około miliona mieszkańców. Wycieczki do Gruzji to doskonała okazja do poznania zupełnie innej, ale fascynującej kultury oraz tradycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *